Zadbaj o wzrok w czasie pandemii

Ograniczenia w przemieszczaniu zmuszają nas do zwiększenia czasu spędzanego w domu. Nie tylko podczas pracy ale także w czasie wolnym korzystamy z urządzeń elektronicznych, takich jak telewizor, komputer, tablet, smartfon. Sztuczne oświetlenie towarzyszy nam przez większość dnia. Co to wszystko oznacza dla naszych oczu?

Zagrożenia dla wzroku w czasach pandemii

 1. Zarówno podczas pracy zdalnej ale także w czasie wolnym spędzamy ogromną ilość czasu przed ekranami komputerów, smartfonów czy też przy dokumentach
 2. Długotrwała praca w bliży wzrokowej to ogromny wysiłek dla naszych oczu
 3. Ekrany urządzeń elektronicznych emitują ogromną ilość światła niebieskiego
 4. Nadmierna ilość światła niebieskiego wpływa na zaburzenie rytmu dobowego, przedwczesne zmęczenie wzroku w postaci bóli głowy, oczu, czy też ich szczypania lub swędzenia
 5. Badania pokazują, że podczas pracy z urządzeniami elektronicznymi mrugamy 5x rzadziej, tym samym znacznie szybciej pojawiają się dolegliwości związane z suchością oczu (uczucie piasku pod powiekami, pieczenie, swędzenie)

Ochrona wzroku w czasach pandemii

 1. Okulary korekcyjne – konieczne podczas pracy w bliży wzrokowej (telefon, komputer, dokumenty) – nawet najmniejsza wada wzroku przy intensywnej pracy z bliska wywołuje przeciążenie wzroku.
 2. Filtr światła niebieskiego – pełną ochronę wzroku osiągniesz stosując powłokę ograniczającą nadmierną ilość światła niebieskiego emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych.
 3. Krople nawilżające – regularnie nawilżaj powierzchnię oczu, dzięki czemu znacząco zmniejszysz dolegliwości (uczucie piasku pod powiekami, pieczenie, swędzenie).

Rozwiązanie:

 1. Zadbaj o regularne przerwy w trakcie pracy w bliży wzrokowej. Kieruj się zasadą 20/20/20. Raz na 20minut, zrób 20sekund przerwy i spójrz za okno lub w odległe miejsce pomieszczenia.
 2. Zadbaj o odpowiednią korekcję wzroku. Nasze salony optyczne sa otwarte w trybie dyżurnym. Przyjmujemy pojedyńczo klientów. Nasza załoga jest wyposażona w sprzęt ochronny (maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyn do dezynfekcji). Umów się na wizytę, wykonaj badanie wzroku.
 3. Zadbaj o nawilżenie oczu kupując krople nawilżające – możesz zrobić to w naszych sklepach stacjonarnych lub przez sklep internetowy.