Wizyty domowe

W salonach optycznych Perfect Eye Optic dbamy również o osoby, które z powodu niepełnosprawności lub przebytej operacji nie mogą dotrzeć do naszych placówek. Wykwalifikowani specjaliści, wyposażeni w przenośny sprzęt optyczny przeprowadzają dokładne badania wzroku oraz doradzają najlepsze rozwiązania optyczne, w miejscach zamieszkania pacjentów.

Po przeprowadzonym badaniu pacjenci mają możliwość złożyć zamówienie na soczewki okularowe o dobranych mocach. Szkła możemy zamontować do oprawy własnej lub na życzenie pacjenta specjaliści mogą zabrać ze sobą wybrane oprawy okularowe, co daje możliwość przymierzenia opraw w domu.

Specjalizujemy się także w doborze pomocy optycznych dla osób niedowidzących

W swojej ofercie posiadamy pomoce optyczne renomowanych firm ESCHENBACH, SCHWEIZER, MULTILENS. Każdy pacjent ma możliwość wypróbować wybraną pomoc optyczną w warunkach domowych.


LUPY RĘCZNE Z PODŚWIETLENIEM LED

Lupy są chętnie wybieranym narzędziem do pracy w bliży wzrokowej przez osoby z zaburzeniami wzroku. Stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest powiększenie tekstu/obiektu. Lupy wyposażone w podświetlenie znacząco podnoszą ostrość wzroku. Różne powiększenia oraz kształty lup pozwalają dopasować pomoc optyczną do różnych potrzeb pacjentów.


LUPY STACJONARNE

Lupy stacjonarne pozwalają na wygodne czytanie tekstu poprzez przesuwanie lupy po książce/gazecie. Charakteryzują się szerokim polem widzenia. Dobrze sprawdzają się u osób, które mają problemy ze stabilnym utrzymaniem lupy ręcznej.  Lupy stacjonarne także mogą być wyposażone w podświetlenie LED.


OKULARY LORNETKOWE

Okulary te powodują powiększenie oraz przybliżenie obserwowanego obiektu. Przeznaczone głównie do oglądania telewizji oraz przedmiotów znajdujących się w odległościach od 1,5m. Dzięki regulacji długości ogniskowej pozwalają na obserwacje obiektów w różnych odległościach.


OKULARY LUPOWE

Okulary wyposażone w soczewki o wysokich mocach plusowych oraz poprawiające komfort czytania pryzmaty. U osób z zaburzeniami widzenia zdecydowanie bardziej poprawiają pracę z tekstem w porównaniu do zwykłych okularów do czytania.


FILTRY BARWNE

Dla osób słabowidzących przebywających w intensywnym oświetleniu szczególnie ważne jest zapewnienie komfortowych warunków widzenia do dali. Specjalne filtry kolorów w różnym zakresie blokują docieranie światła niebieskiego do siatkówki oka, dzięki czemu podnoszą komfort i jakość widzenia. Przy różnych schorzeniach stosujemy różne rodzaje filtrów. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób z jaskrą oraz degeneracją plamki żółtej (AMD).


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU W CELU USTALENIA TERMINU WIZYTY