Okulary przeciwsłoneczne

Ochrona oczu przed niebezpiecznym promieniowaniem UV jest bardzo ważna. Brak ochrony może przyczyniać się takich chorób oczu jak: skrzydlik, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej. Szczególnie ważna jest ochrona w postaci okularów przeciwsłonecznych u dzieci. Negatywne działanie promieniowania UV kumuluje się w ok. 80% do 18 roku życia. Wynika to z faktu, że dzieci i młodzież mają szersze źrenice przez co szkodliwe promieniowanie łatwiej dostaje się do oczu.

Okulary przeciwsłoneczne, które polecamy w naszych salonach optycznych, posiadają  odpowiednie filtry chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych ważna jest kategoria filtrów. Ze względu na współczynnik przepuszczania światła wyróżniamy 5 kategorii filtrów:

  • kat. 0bardzo jasny, prawie przezroczysty
  • kat. 1jasno zabarwiony
  • kat. 2średnio zabarwiony, do użytku także w pomieszczeniach
  • kat. 3ciemno zabarwiony, najczęściej stosowany w Europie
  • kat. 4bardzo ciemny, odpowiedni np. do wypraw na lodowce

Filtry przeciwsłoneczne dobiera się w zależności od jasności otoczenia i indywidualnej wrażliwości.

Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne mogą posiadać antyrefleks, który poprawia jakość widzenia, a także filtry polaryzacyjne, niwelujące odbicia światła od powierzchni płaskich (woda, śnieg, jezdnia). Warto zwrócić uwagę na filtry, które poprawiają kontrast widzianego obrazu. Są to soczewki okularowe z filtrem SunContrast, które polecamy w naszych salonach optycznych.

Osoby z wadami wzroku także mogą nosić okulary przeciwsłoneczne. Możliwe jest to poprzez umieszczenie soczewek korekcyjnych o odpowiednim zabarwieniu w oprawie okularowej przeciwsłonecznej lub klasycznej korekcyjnej. Rozwiązanie to zapewnia ostry obraz i jednocześnie pozwala cieszyć się z komfortu i ochrony oczu podczas słonecznego dnia.

Sportowe okulary przeciwsłoneczne!

W naszej ofercie posiadamy soczewki okularowe przeciwsłoneczne firmy Rodenstock. Soczewki te stworzono z myślą o niekonwencjonalnych, mocno wygiętych oprawach sportowych. Dzięki nowoczesnej technologii, Rodenstock stworzył indywidualną sportową soczewkę okularową, która daje pełne pole widzenia bez zniekształceń obrazu.

Progresywne okulary przeciwsłoneczne!

Dla użytkowników okularów progresywnych, którzy aktywnie uprawiają sport mamy idealne rozwiązanie w postaci indywidualnych sportowych soczewek Impression Sport. To pierwsze na świecie soczewki progresywne dla osób uprawiających sport.

Fotochromowe soczewki okularowe!

Kolejnym rozwiązaniem dla osób z wadą wzroku, które chcą ochronić oczy przed promieniowaniem UV są fotochromowe soczewki okularowe. Jasne w pomieszczeniach zabarwiają się na zewnątrz pod wpływem promieniowania UV. Dla osób wymagających, ceniących wysoką jakość proponujemy soczewki fotochromowe ColorMatic IQ®, które szybko się zabarwiają i odbarwiają, zapewniają doskonały kontrast oraz ostrość obrazu na każdym etapie zabarwienia.


Aby wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne zapraszamy do naszych salonów optycznych. W fachowy sposób doradzimy odpowiednie okulary przeciwsłoneczne z filtrami, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby użytkowania okularów.