Rodzaje okularów korekcyjnych

Przy wyborze odpowiednich okularów korekcyjnych największe znaczenie ma wybór soczewek okularowych (szkieł okularowych). W swojej ofercie posiadamy soczewki okularowe takich firm jak Rodenstock, Essilor, Hoya, Zeiss, JZO, czy SEIKO. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi rodzajami soczewek okularowych.

Wyróżniamy soczewki okularowe

  1. Jednoogniskowe
  2. Jednoogniskowe relaksacyjne
  3. Soczewki do bliży i odległości pośrednich (tzw. biurowe)
  4. Soczewki progresywne
  5. Soczewki dwuogniskowe
  6. Soczewki fotochromowe

Jednoogniskowe

Klasyczne jednoogniskowe soczewki okularowe zapewniają ostre widzenie do dali lub bliży wzrokowej. Mogą korygować zarówno krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Takie okulary mogą być noszone cały czas lub zakładane według potrzeb. Przy wysokich wadach wzroku na brzegach klasycznych soczewek jednoogniskowych mogą pojawić się zakrzywienia obrazu, które negatywnie wpływają na komfort noszenia oraz jakość widzianego obrazu.

Indywidualne soczewki jednoogniskowe

Indywidualne soczewki okularowe zapewniają maksymalny komfort widzenia, przynosząc ulgę zmęczonym oczom. Są projektowane i produkowane indywidualnie pod parametry okularów oraz ich ustawienie względem twarzy danego klienta. Konstrukcja soczewek uwzględnia nawet ruchy gałki ocznej. Zapewniają wysoką jakość widzenia do samej krawędzi okularów. Wykonane są z materiałów o najwyższej jakości i przejrzystości. Świetnie nadają się do wysokich wad wzroku.


Jednoogniskowe relaksacyjne

Soczewki relaksacyjne wyposażone są w dodatek do pracy w bliży wzrokowej, który wspomaga czytanie oraz pracę przy komputerze. Soczewki te zapewniają idealną jakość widzenia na dal i z bliska. Soczewki te polecamy w szczególności osobom spędzającym wiele godzin podczas pracy przy komputerze. Dla osób poszukujących doskonałego widzenia przez cały dzień polecamy indywidualne soczewki relaksacyjne Impression Mono Plus.


Soczewki do bliży i odległości pośrednich (tzw. biurowe)

Soczewki biurowe zostały zaprojektowane dla osób pracujących na różnych odległościach w bliży wzrokowej, u których nie sprawdzają się klasyczne okulary do czytania. Projektowane są na indywidualną odległość główną widzenia, co zapewnia najwyższy komfort pracy przy czytaniu i pracy z komputerem.

Dopasowane są do dynamiki widzenia, miejsca i warunków pracy. Dzięki zwiększonym strefom widzenia gwarantują rozluźnioną pozycję głowy i pleców podczas wielogodzinnej pracy w bliży wzrokowej. Zapewniają łatwą i spontaniczną adaptację.


Soczewki progresywne

Stworzone w celu zapewnienia ostrego widzenia na wszystkie odległości. Dają niepowtarzalny komfort i wygodę widzenia przez cały dzień. Jedna para okularów progresywnych zastępuje klasyczne okulary do dali i czytania, czy też pracy z komputerem. Indywidualne soczewki progresywne ( Impression FreeSign ) zapewniają najszersze pole widzenia. Wykonane są z trwałych materiałów o najwyższej czystości i przejrzystości. Przeznaczone są dla wymagających klientów, którzy cenią najwyższą jakość widzenia.


Soczewki dwuogniskowe

Soczewki dwuogniskowe mają widoczny segment do bliży. W okularach tych występuje nagłe przejście mocy między strefą patrzenia na dal i bliż. Nie są zalecane dla osób pracujących przy komputerze. Świetnie sprawdzą się za to u osób obawiających się adaptacji do soczewek progresywnych. Wyróżniamy sferyczne i asferyczne soczewki dwuogniskowe. Soczewki asferyczne szczególnie zalecane są przy korekcjach plusowych.


Soczewki fotochromowe

Automatycznie dostosowują się do warunków świetlnych otoczenia – szybko się przyciemniają na zewnątrz oraz rozjaśniają wewnątrz pomieszczeń. Zapewniają stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Optymalnie chronią oczy oraz obszar wokół nich oraz zapewniają ochronę przed nieprzyjemnymi odblaskami. Soczewki fotochromowe ColorMatic IQ® firmy Rodenstock są objęte 6 miesięczną gwarancją adaptacji.