Parametry soczewek okularowych

Powłoki antyrefleksyjne

Przy wyborze odpowiednich soczewek okularowych bardzo duże znaczenie mają powłoki uszlachetniające, które je pokrywają. Powłoka antyrefleksyjna redukuje odblaski, poprawia komfort widzenia, a dzięki dodatkowym powłokom hydrofobowym i oleofobowym okulary są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. 

Aby poprawić komfort widzenia zalecamy soczewki korekcyjne z wielowarstwową powłoką Solitaire®Protect Plus 2. Jest to powłoka najnowszej generacji.

Powłoka Solitaire®Protect Plus 2:

  • Zapewnia lepsze widzenie podczas prowadzenia samochodu
  • Bardziej odporna na zarysowania
  • Łatwiejsza w utrzymaniu czystości
  • Zabrudzenia mniej przylegają do powierzchni soczewek
  • Zapewnia lepszy efekt kosmetyczny

 

Sferyczne i asferyczne soczewki okularowe

Soczewka asferyczna jest bardziej płaska i lżejsza od klasycznych soczewek sferycznych. Dzięki zaawansowanej konstrukcji zapewnia lepsze odwzorowanie obrazu oraz w zależności od korekcji redukuje w 30% efekt powiększenia lub pomniejszenia oczu. Soczewki asferyczne są szczególnie polecane dla osób ze średnimi i dużymi wadami wzroku.

Indeks soczewek okularowych

Wyższe wartości korekcji wpływają na grubość i ciężar soczewek okularowych. W takich przypadkach polecamy soczewki okularowe w indeksach 1.6, 1.67, 1.74. Im wyższy indeks soczewki, tym soczewka jest cieńsza i lżejsza. Indeks soczewki określa współczynnik załamania światła materiału, z którego wykonana jest soczewka okularowa. Standardowa soczewka okularowa występuje w indeksie 1.5.

Indywidualne soczewki okularowe

Podczas doboru okularów korekcyjnych, korzystamy z nowoczesnego urządzenia ImpressionIST, dzięki któremu wykonujemy indywidualne pomiary oprawy okularowej oraz ułożenia oprawy na twarzy klienta. Wykorzystując ImpressionIST jesteśmy w stanie zobrazować widzenie w poszczególnych rodzajach soczewek okularowych dla konkretnej korekcji klienta.

Zapraszamy do odwiedzania naszych salonów optycznych, na indywidualną poradę w doborze okularów korekcyjnych.