Aparaty słuchowe

Świat lepszego słyszenia z marką Signia

Ubytek słuchu to niepokojąca perspektywa. Kiedy wkrada się do codziennego życia, często odbiera ulubione zajęcia i sprawia, że trudno się nimi więcej cieszyć. Posiłek w ulubionej restauracji, gra w kręgle albo koncert – wymaga wiele wysiłku, żeby zrozumieć, co ktoś powiedział albo żeby usłyszeć muzykę w bardzo ograniczonym zakresie. W efekcie może prowadzić do rezygnacji ze wspomnianych aktywności, a tym samym wycofania z życia społecznego. Niedosłuch można przezwyciężyć, a radość życia – odzyskać. Aparaty słuchowe Signia sprawiają, że słyszenie znów jest łatwe i pozbawione wysiłku nawet w wymagających sytuacjach słuchowych.

Te niezwykle małe, w pełni automatyczne urządzenia chowają się za uszami, pozwalając na słyszenie tego, co ważne, tak łatwo, jak to tylko możliwe. Jakość mowy w nowoczesnych aparatach słuchowych pozwala wyraźnie rozumieć mowę w każdej sytuacji za pomocą zaawansowanych mikrofonów i technologii redukcji hałasu. Aparaty słuchowe skupiają się na rozmówcy, automatycznie wyciszając niepożądane dźwięki tła. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć rozmówcę nawet w głośnym otoczeniu, jak restauracja czy konferencja. Z kolei klarowność dźwięku oferuje najbardziej realistyczne i naturalne brzmienie w każdym środowisku.

Rodzaje aparatów słuchowych

Typ aparatu dopasowuje się w zależności od rodzaju ubytku słuchu, budowy ucha oraz osobistych preferencji.  Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje aparatów:

  • ze słuchawką w kanale (RIC), 
  • aparaty zauszne (BTE),
  • aparaty wewnątrzuszne (ITE)

Aparaty zauszne sprawdzają się przy różnych stopniach ubytku słuchu – od lekkich po ciężkie. Dostępne są w różnorodnych stylach od miniaturowych zausznych (BTE) do większych aparatów typu SuperPower. Ponieważ aparaty zauszne mogą być większe, mieszczą one więcej rozwiązań technologicznych niż inne aparaty słuchowe.

 

 

Aparaty słuchowe ITE nosi się wewnątrz ucha, są indywidualnie dopasowane do budowy ucha poszczególnego użytkownika. W zależności od modelu, aparaty wewnątrzuszne noszone są albo w małżowinie usznej albo w kanale ucha. Oferują znakomitą wydajność i jakość dźwięku, odpowiadające potrzebom wymagających użytkowników.

Aparaty ze słuchawką w kanale są przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą mocnego, zaawansowanego technologicznie aparatu oraz zależy im na rozwiązaniu niewielkim i dyskretnym.


Zachęcamy do wykonania profesjonalnego badania słuchu wykonywanego przez dyplomowanego protetyka słuchu.

Już teraz umów się na wizytę przez formularz online lub zadzwoń:

Kupiec Poznański
Suchy Las (obok przychodni Eumedica)
King Cross Marcelin
Plac Wiosny Ludów 2, Poznań
ul. Obornicka 124A, Suchy Las
ul. Bukowska 156, Poznań
tel. 61 670 72 00
tel. 61 670 73 13
tel. 61 670 86 82