Czyszczenie okularów

Każdy użytkownik okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych zmaga się z problemem zabrudzeń na soczewkach okularowych. Wszelkie zabrudzenia znacząco obniżają jakość widzenia. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które pozwalają w szybki sposób uporać się z tym problemem.
  • Ściereczki do czyszczenia okularów

Ściereczka wykonana z mikrofibry doskonale czyści soczewki okularowe. Pozwala na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń bez użycia środków chemicznych. Usuwa smugi i pozwala na wielokrotne użycie. Przed jej zastosowaniem należy pamiętać o dokładnym usunięciu pyłków i zanieczyszczeń z powierzchni ściereczki. Nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie na ściereczce może spowodować zarysowanie soczewek okularowych. W przypadku osadów tłuszczowych konieczne jest użycie płynów czyszczących lub nawilżanych chusteczek.

 

  • Płyny czyszczące z atomizerem

Preparaty z atomizerem do czyszczenia okularów są bezpieczne w użyciu do wszelkich rodzajów szkieł i opraw okularowych. Nie tylko czyszczą ale także zmniejszają efekt zaparowania soczewek okularowych. Tego typu produkty powinny posiadać  atesty Państwowego Zakładu Higieny. Preparaty dostępne w salonach optycznych nie zawierają alkoholu, ani innych agresywnych substancji.

Po spryskaniu szkieł okularowych płynem wystarczy przetrzeć okulary przy użyciu chusteczki higienicznej lub delikatnego ręcznika papieroweg.

  • Jednorazowe nawilżane chusteczki

Chusteczki nawilżane świetnie nadają się do czyszczenia okularów bez konieczności stosowania dodatkowych ścierek, czy ręczników. Odtłuszczają powierzchnię soczewek, często zmniejszają efekt zaparowania.  Niektóre chusteczki nawilżające dostępne w dyskontach i supermarketach zawierają substancje mogące uszkadzać powłoki antyrefleksyjne. Z tego powodu zakupu nawilżanych chusteczek powinno dokonywać się tylko w salonach optycznych.

 

  • Śliskie powłoki uszlachetniające soczewki okularowe

Najnowsze technologie optyczne pozwalają na zastosowanie bardzo śliskiej powłoki na soczewkach okularowych. Wszelkie zabrudzenia swobodnie spływają po powierzchni soczewek okularowych. Tego typu rozwiązanie całkowicie eliminuje potrzebę stosowania płynów i chusteczek nawilżających. Proste przetarcie soczewek okularowych ściereczką z mikrofibry powoduje usunięcie wszelkich zabrudzeń jak i osadów tłuszczowych.

KLIKNIJ TUTAJ ABY POZNAĆ EKSTREMALNIE GŁADKĄ POWŁOKĘ X-TRA CLEAN

 

 

Już dziś zapytaj w swoim salonie optycznym o najlepsze rozwiązanie czyszczące dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *