Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców

Podczas prowadzenia samochodu układ wzrokowy człowieka musi zmagać się ze zmiennymi, często trudnymi warunkami drogowymi, które mają ogromny wpływ, na jakość widzenia.

Często zdarza się nam kierować autem podczas zmierzchu, złej pogody, dużego natężenia ruchu czy przy oślepiających światłach samochodów jadących z naprzeciwka.

W słoneczny dzień świetnie sprawdzają się okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz powłokami antyrefleksyjnymi lub polaryzacją. Zapewniają wysoką ostrość widzenia oraz mniejsze zmęczenie oczu.

Jazda autem wieczorem i w nocy

Problem pojawia się, gdy słońce zaczyna zachodzić, robi się coraz ciemniej i jesteśmy zmuszeni do zdjęcia okularów przeciwsłonecznych. Aby pomóc kierowcom w takich sytuacjach wprowadzono specjalne soczewki okularowe, przystosowane m.in. do jazdy wieczorem i w nocy.

Redukcja efektu oślepienia

Soczewki okularowe dla kierowców zmniejszają także efekt oślepienia pojawiający się podczas dużego nasłonecznienia. Nieprzyjemne odblaski od jezdni, czy też karoserii pojazdów nie będą stanowić problemu.

Soczewki dla kierowców zapewniają:
  • Znaczącą redukcję odblasków w okularach,
  • Wysoki kontrast widzenia,
  • Szerokie pole widzenia,

Dzięki tym soczewkom możesz poczuć się pewniej i bezpieczniej na drodze.

Przeciwsłoneczne soczewki dla kierowców

Soczewki dla kierowców występują także w wersji przeciwsłonecznej. Okulary wyposażone w filtr do jazdy autem w połączeniu z barwieniem soczewek okularowych pozwalają zachować doskonałe widzenie nawet w pełnym nasłonecznieniu.

Ze względu na swoje właściwości okulary dla kierowców sprawdzą się w każdych warunkach.

W okularach tych zyskujemy przyjemność dobrego widzenia zarówno podczas jazdy, jak i po wyjściu z auta. Można nosić je, na co dzień, robiąc zakupy, pracując czy odpoczywając. Zapewniają dobre widzenie przestrzenne, zmniejszenie uczucia zmęczenia oczu oraz redukują efekt oślepienia oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *