Kolorowe soczewki kontaktowe

Kolorowe/kosmetyczne soczewki kontaktowe

W zależności od okazji, humoru każdego dnia możemy wybrać inny kolor ubioru, makijażu czy też biżuterii. Producenci soczewek kontaktowych zadbali abyśmy mieli taką samą możliwość w przypadku naszych oczu. Jest to możliwe przy wykorzystaniu kosmetycznych soczewek kontaktowych!  Przy ich użyciu można całkowicie zmienić lub podkreślić kolor oczu.

W zależności od rodzaju soczewek oraz koloru oczu można:

  • całkowicie zmienić kolor oczu,

  • podkreślić kolor oczu,

  • stworzyć wrażenie powiększonego oka,

Soczewki kolorowe renomowanych producentów zapewniają wysoką transmisyjność tlenu, tym samym są zdrowe dla oczu. Dodatkowo są bardzo wygodne oraz charakteryzują się głębokim i naturalnym zabarwieniem.

W nowoczesnych konstrukcjach kolor umieszczony jest wewnątrz soczewki kontaktowej. W starszych konstrukcjach kolor nadrukowany jest na powierzchni soczewki, przez co może dochodzić do wypłukania koloru z soczewki podczas codziennego użytkowania.

Przed zakupem kolorowych soczewek kontaktowych pamiętaj o kilku rzeczach

NIE wszystkie kolorowe soczewki kontaktowe dostępne w Internecie są bezpieczne

Często soczewki o nienaturalnych kolorach i kształtach (czarne, imitujące oczy zwierząt itp.) są niskiej jakości oraz charakteryzują się niską przepuszczalnością tlenu. W efekcie komfort ich noszenia często jest niski, co gorsze podczas ich użytkowania może szybko dojść do powstania poważnego stanu zapalnego.  Zawsze należy kupować soczewki znanych producentów w sklepach stacjonarnych lub dostępne na stronach internetowych renomowanych salonów optycznych.

Skonsultuj się ze specjalistą

Część osób kupuje soczewki bez profesjonalnej konsultacji, jednak bezpieczniej jest wykonać pełne badanie wzroku pod kątem aplikacji soczewek kontaktowych. Specjalista dopasuje odpowiedni typ soczewki do oka, doradzi odpowiedni kolor soczewki, a także przeprowadzi naukę zakładania, zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Soczewki kolorowe dostępne są zarówno z korekcją jak i bez.

Zarówno osoby krótkowzroczne, nadwzroczne jak i bez wady wzroku mogą nosić kolorowe soczewki kontaktowe.  Soczewki kolorowe występują zarówno w wersji jednodniowej jak i miesięcznej.  Wszystko w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *