Okulary progresywne – widzenie bez ograniczeń!

Soczewki progresywne umożliwiają wyraźne widzenie na wszystkie odległości. Przeznaczone są dla osób, których dotykają naturalnie występujące zaburzenia wzroku związane z wiekiem. Najczęściej zmiany te mają miejsce w okolicach 40-45 roku życia. Okulary progresywne zapewniają najlepszy komfort widzenia bez potrzeby zamieniania okularów przy spoglądaniu na obiekty znajdujące się w różnych odległościach.

Zalety soczewek progresywnych:
  1. Ostre widzenie z daleka, bliska a także w odległościach pośrednich (komputer, deska rozdzielcza samochodu)
  2. Brak potrzebny korzystania z kilku par okularów korekcyjnych
  3. Płynne przejście mocy między wszystkimi odległościami
  4. Soczewki progresywne nie zniekształcają wyglądu oczu
  5. Doskonały efekt wizualny, są nie do odróżnienia od okularów z soczewkami jednoogniskowymi (tylko do dali lub czytania)
Czy do okularów progresywnych trzeba się przyzwyczaić?

Tak, to prawda. Gdy po raz pierwszy założysz okulary progresywne będziesz miał wrażenie, że obraz nieco faluje oraz będziesz zwracać uwagę na obszary niewyraźnego widzenia, które występują na brzegach soczewek okularowych. Ważne aby na początku przećwiczyć ustawienie głowy przy różnych odległościach obserwacji. Już po krótkim czasie zapomnisz o występujących niewyraźnych strefach, Twoje ruchy głowy staną się automatyczne. Czas adaptacji będzie zależał od rodzaju soczewek progresywnych oraz od indywidualnej zdolności adaptacji. Najczęściej trwa to od kilku godzin do kilku dni.

 

Indywidualne soczewki progresywne

Najlepszą jakość widzenia zapewniają soczewki progresywne, które projektowane są pod konkretną oprawę okularową oraz jej ustawienie na twarzy. Przy użyciu nowoczesnych narzędzi pomiarowych wykonywane są zdjęcia w założonych oprawach, następnie zdjęcia są komputerowo obrabiane i tak zebrane pomiary są przesyłane do producenta soczewek okularowych.

Precyzyjnie wykonane badanie wzroku pod kątem soczewek progresywnych połączone z dokładnymi komputerowymi pomiarami zapewnia najwyższą jakość odwzorowania obrazu.

 

Soczewki progresywne to najlepsze rozwiązanie

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie soczewek progresywnych zapraszamy do jednego z naszych salonów optycznych. Nasi doradcy przy użyciu nowoczesnego oprogramowania zaprezentują jak będzie wyglądać widzenie w okularach progresywnych przy Twojej korekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *